כיצד לבחור נעליים שייטיבו עם בריאותכם?

אנחנו נמצאים איתן רוב שעות היום, הן מלוות אותנו לכל מקום ואף נושאות את כל המשקל שלנו, ועל כן זה רק הגיוני לבקש שהנעל שלנו לא רק תהיה יפה אלא גם נוחה, כי אם היא לא תהיה, היא פשוט תישאר מאחור – עמוק בתוך ארגז הנעליים. אם כן כיצד רוכשים נעל שהיא באמת נוחה ואף נכונה מבחינה בריאותית? ובכן ניתן להירגע – לא בחנות הנעליים של בית גיל הזהב, אלא כיום המודעות לנוחות ובריאות מאוד גבוהה, כך שכבר לא קשה למצוא נעל שמציעה גם וגם.

הקשר שבין עקב לבריאות

תמיד כיף לעלות על עקבים ולהיראות נשיות, אך פחות כיף ללכת מדי יום על עקב גבוה וכעבור תקופה לגלות שאנו סובלות מתופעת HALUX VALGUS, תופעה שמובילה לכאבים שנגרמים מהעברת משקל עודף לכיוון האצבעות, וזאת כי העקב הגבוה מוביל את מרכז הכובד קדימה. אי לכך גם אם כמה ס"מ נוספים מאוד מחמיאים, עדיין יש לעצור ולחשוב על הגוף – על כמה שהוא אינו אוהב גובה מלאכותי, ועל כן מומלץ לנעול נעלי בלרינה. תוהים איפה קונים ballerina shoes? ובכן, אם מחפשים אחר נעל נשית שבין היתר איכותית ואלגנטית, מוטב להכיר את המותג "פריטי בלרינס", שמציע מגוון רחב של נעלי בלרינה מרהיבות ומעוצבות. כיף לדעת שאין הכרח לרכוש נעל בלרינה אמיתית, אלא רק ליהנות מהאיכויות שהיא מציעה ואף מחוץ לחדר הריקודים.

נעל עקב

שימו לב!

אז מה בודקים כאשר מבקשים לרכוש נעל נוחה ובריאה? יציבות מלאה עבור סך חלקי כף הרגל, שהנעל אינה לוחצת (לא, היא לא תתרחב בהמשך), שכל הסוליה באה במגע עם הרצפה ואם חשקה נפשכם בנעלי עקב, לפחות תוודאו שהעקב אינו מרחף לו אי שם באוויר (עדיף מתחת ל3 ס"מ גובה). בנוסף, מוטב שהסוליה תהיה גמישה ושכלל הנעל תהיה עשויה מחומרים נושמים ואיכותיים.

כך תרכשו נכון:

  • תנסו לכופף את הסוליה, אם היא גמישה היא כבר מקבלת נקודה.
  • תלכו עם הנעל כ5 דקות טרם מקבלים החלטה.
  • אם הנעל על ההתחלה אינה נוחה עזבו אותה במנוחה.
  • הגיעו למדוד נעליים בשעות הערב, כאשר כף הרגל יותר נפוחה.
  • תמדדו את הנעליים במצב עמידה.
  • תוודאו שקיים ס"מ רווח מקצה הנעל לקצה האגודל.
  • התאימו בין הפעילות הרצויה לסוליה המתאימה, בשביל לייצר יציבה בטוחה ונוחה.
  • תמדדו את הנעליים על שני הרגליים.

על טעם על ריח ועל הרגשה

חשוב להבין שגם אם חבר ממליץ לכם על נעל מדהימה, אין למהר לסגור הזמנה, וזאת כי נעל צריך למדוד ולהרגיש, משמע מאוד ייתכן שנעל שהייתה נוחה לאדם אחד תתגלה כלא מתאימה עבור אדם שני. מכאן שתמיד חשוב למדוד את הנעל לפני הרכישה (וכפי שציינו בערב, בעמידה ובמשך כחמש דקות). מהי המסקנה? גם אם מאוד מפתה לרכוש נעל מרחוק (באמצעות קנייה מקוונת), העובדה היא שרצוי להימנע. מבקשים להתחכם? הגיעו לחנות למדוד ורק לאחר מכן תסגרו הזמנה באתר שמציע הנחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *