5 טיפים לשמירה על ניקיון במקומות ציבוריים

כולנו מגיעים בשוטף למקומות ציבוריים. זה יכול להיות גן הילדים, מקום העבודה, או הסופר הקרוב. הרבה פעמים הגעה למקום ציבורי בלתי נמנעת ועשויה להוות סכנה בריאותית, ולו בשל הסיבה הפשוטה שעוברים במקום אינספור אנשים, כאלו שלא תמיד בריאים ושלא תמיד מקפידים על כללי היגיינה בסיסיים. מכאן שבקלות ניתן לחזור הביתה חולים, עובדה שבאופן עקיף משפיעה לרעה על כלל התעשייה. אם כן מה עושים? מספר דברים פשוטים:

  1. בוחרים במוצרים חכמים

כיום בעידן הטכנולוגי קל מתמיד למצוא מגוון מכשירים שמונעים את הצורך לבוא עמם במגע ישיר. לדוגמא אם מדובר במקום העבודה ומבקשים לצמצם את כמות ימי המחלה של העובדים, רצוי להתקין בחדר השירותים סבוניה, מייבש ידיים ואף ברז שפועלים באמצעות חיישן תנועה. כך למשל עם מייבש ידיים חשמלי שפועל באמצעות חיישן רק צריך להעביר את היד אל מול העינית והמייבש ישר נכנס לפעולה – באופן שכזה גם חוסכים נייר וגם ימי מחלה.

  1. מגדירים פעולות ניקיון

בין אם מדובר בבית עסק גדול שמעסיק חברת ניקיון ובין אם מדובר בבית עסק קטן שמעסיק מנקה, חשוב לעבור על סעיפי הניקיון היומיומיים, וזאת כי מאוד ייתכן שלמרות הניסיון הרב, סעיפים מסוימים נשכחים. שנדגים? רצוי לוודא שהמנקה מעבירה מגבון חיטוי על המקלדות, על הפומית של הטלפון, על הידיות של הדלתות, על כפתורי מכונת הצילום ובאופן כללי היכן שאנשים רבים נוגעים, גם אם מבלי לשים לב.

  1. משתמשים וזורקים

יש מוצרים שחשוב להקפיד לזרוק בתדירות גבוהה, אחרת הם מהווים גן עדן לחיידקים. כך למשל מוטב לזרוק מדי יום את הסמרטוט של המטבחון, מוטב לזרוק מדי יומיים קופסאות אוכל שיושבות פתוחות במקרר, מוטב לזרוק מדי שלושה ימים את הסקוטש של הכלים, מוטב לזרוק מדי יום את תכולת הפחים וכדומה.

משתמשים וזורקים

  1. אוורור

מקום ציבורי זוכה לתנועה ערה של אנשים ועל כן גם אם בחוץ קר ובתוך המבנה החימום עובד, עדיין חשוב לפתוח חלון בכדי לאפשר למשב רוח רענן לאוורר את החיידקים החוצה.

  1. תציבו יותר פחים

רעיון שנוגע להצבת פחים עשוי להישמע מאוד בסיסי, אך עדיין הרבה פעמים מקור הבעיה של הפסולת שמגיעה לרצפה טמון בחוסר של פחים. אי לכך רצוי לבחון מהם האזורים האסטרטגים ופשוט לוודא שמצוי בהם פח מתאים. נשמע בעייתי? אם רק תבררו, תמצאו שקיימים שלל עיצובים וגדלים.

גם אתם חלק מהמשוואה!

לבסוף נציין שלצד דרישות מהמנקה והתקנה של מוצרים ייעודיים, גם חשוב לזכור שכל אחד מאתנו מהווה דוגמה אישית, אם אל מול הילדים ואם אל מול העמיתים לעבודה. מכאן שרצוי לקחת צעד קדימה – לנקות בעצמנו כאשר מבחינים בלכלוך. כך למשל כשרואים עטיפה זרוקה על הרצפה פשוט עוצרים ומרימים, כי רק ביחד נתקדם למקום טוב יותר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *