האם מוצרי בריאות שקונים באינטרנט באמת יעילים?

 

אם נבקש להגדיר מהי הדת החדשה, נציין ש"הדת הירוקה" אט אט מפנה דרך ל"דת הבריאות", משמע כיום יותר ויותר אנשים מתחילים לסגוד לבריאות ואין בכך כל רע, רק שכן צריך להבין מה עושים, מה נוטלים וממה נמנעים, כי כמו בכל דת, גם פה ישנה סכנה של הגזמה ועצימת עיניים, ועל כן טרם רצים לרכוש עוד תוסף תזונה ועוד "סופר פוד", ראוי לעצור אצל מומחה בתחום ולהבין מה, כמה ולמה, ורגע לאחר שמיישרים קו גם רצוי להבין כיצד חוסכים, ופה מתעוררת השאלה האם מוצרי בריאות שווה לרכוש ברשת.

ראשית בחינה מעמיקה

רגע לפני שנדון בשאלה האם אכן שווה לרכוש ברשת, נעצור לחדד שיש להבדיל בין רכישה ברשת לבין שיווק ברשת, וזאת כי מי שיבחר לקנות תוסף תזונה באתר צ'יפסט אכן יגלה שעשה עסקה טובה, אך מי שהתפתה לרכוש מוצר בריאות שאינו מכיר ושאינו קיבל עליו ביקורות מאנשים שהוא סומך עליהם, עשוי לגלות שהוא אומנם חסך זמן במציאת חנייה (ואף דמי עלות חנייה), אך אין זה אומר שהוא רכש מוצר רצוי, בריא, או שמתאים לנתונים האישיים שלו, ועל כן חוק מספר אחד עבור רכישה מקוונת הנו לא לרכוש דבר לפני שעורכים סקר שוק מבוקר, ופה הרשת עשויה להוות כר פורה של מידע.

מחקר שוק יעיל

מהו מחקר שוק יעיל ברשת? כזה שאינו מסתמך על מאמר ממומן, כזה שאינו יחיד בן רבים ואף כזה שאינו נוטה לצד מסוים מבלי להציף אזהרות וחסרונות אפשריים. כמו כן, אם מדובר במחקר אודות מוצרי בריאות, גם מומלץ לבחון מה אומרים מומחים בתחום ואלו אתרים ייעודיים מציגים את המידע. בנוסף, גם אם ישנה המלצה בולטת, עדיין חשוב להתאים בין המוצר לבין נתונים פיזיים אישיים, וכל עוד מדובר במוצרי צריכה, כגון אבקות וויטמינים לנטילה, חשוב לבחון מהם סימני הלוואי ומתי יש להימנע מהם, כי העובדה שהם אמורים להיות בריאים ומזינים אינה אומרת שהם בהכרח מתאימים לאישה מניקה, או לאדם שנוטל כדורים לטיפול בלחץ הדם.

מוצרי בריאות שקונים ברשת

דגשים חשובים

אומגה 3, ויטמין D, Q10,פרוביוטיקה, ויטמין C, כונדרואיטין ועוד מגוון תוספים מצויים כיום בהרבה בתים, ולו בכדי לשמור על הבריאות התקינה, ועל כן אין שאלה שמוצרי הבריאות השונים שנמכרים ברשת אכן יעילים, אך מוטב לדעת מה לרכוש ואף ממה להימנע. כך למשל ראוי לבחון שעל גבי האריזה מופיע צמד האותיות GMP (מהווה תג איכות לגבי תנאי הייצור) ואף רצוי לוודא שמופיע על האריזה מספר טלפון של מוקד השירות, כך שאם מתעוררת בעיה או סתם שאלה, יש אל מי לפנות. כמו כן, עדיף לרכוש מוצר ששייך לחברה מוכרת, וזאת כי אז ניתן להיות יותר רגועים לגבי הכמויות ולגבי הימנעות מחומרים מסוכנים.

מעבר מסוכן

לבסוף נציין שכאשר עומדים לרכוש דרך הרשת, מתוודעים להיצע נרחב ועל כן הרבה פעמים אנשים נוטים לעבור ממוצר של חברה אחת למוצר זהה ששייך לחברה אחרת. במקרה מעין זה חשוב לעבור על מינון המרכיבים ומראש רצוי להיות ערים להיתכנות שלא כל מוצר חלופי יתאים לכם מבחינת מינון המרכיבים הפעילים, כך ששווה להתייעץ מראש עם מומחה בתחום.

רוכשים וחוסכים

טיפ אחרון לדרך? מה שמתאים לשכן שלכם לא בהכרח יתאים לכם ועל כן לפני שרוכשים תבחנו את המוצר מכל הכיוונים ולאחר שמבינים מה בדיוק רצוי, החלו לבחון אתרים ברשת שמציעים מחירים טובים לצד שירותי משלוח יעילים, כאשר תמיד מוטב לחפש אחר קופונים ולהיות ערים למבצעים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *