איך לבחור רופא שיניים?

משום מה, נדמה שלא מעט אנשים חוששים מרופא השיניים, אולי בשל ההליכים הרפואיים הלא נעימים ואולי מהסיבה שמדובר באזור כל כך רגיש בגוף, אבל כך או כך – אין מנוס מללכת לרופא השיניים, וזאת כדי לשמור על בריאות הפה והחניכיים. אבל איך לבחור את רופא השיניים האידיאלי ביותר? כל הטיפים בהמשך.

המלצות

אחת הדרכים הטובות למצוא את רופא השיניים האידיאלי ביותר בעבורכם, הוא באמצעות המלצות, בין אם מדובר בהמלצות מההורים, מחברים או מבני המשפחה. תוכלו להתייעץ עם משפחתכם ועם אנשים מהמעגל החברתי שלכם, ולברר מי רופא השיניים שמטפל בהם, והאם הם מרוצים. נוסף לכך, חפשו המלצות או ביקורות שליליות ברחבי הרשת, החל מאתרי רפואה ועד לפורומים וקבוצות פייסבוק, שם תוכלו להתייעץ עם אנשים נוספים ולשמוע על רופא השיניים שלהם. לאחר שאספתם המלצות על כמה בעלי מקצוע, נסו לבדוק אם ישנן המלצות שחוזרות על עצמן, אם כן – ייתכן ומצאתם את רופא השיניים שלכם.

רופא שיניים

מקצועיות

לאחר שקיבלתם כמה וכמה המלצות על רופאים, חשוב לוודא שרופא השיניים שעתיד לטפל בכם, הוא מקצועי ובעל ניסיון. תחילה, וודאו שיש לו רישיון בתוקף ושהוא כשיר לעסוק ברפואת שיניים. בדרך כלל ניתן לראות את תעודתו של רופא השיניים תלויה וממוסגרת על הקיר במרפאה, אבל בכל מקרה מוטב לברר מראש שהרישיון קיים (ניתן לברר זאת גם באתר של משרד הבריאות). כמו כן, רופאי שיניים שחברים בהסתדרות לרפואת שיניים, מחויבים לעבוד לפי נהלים אתיים מסוימים, מה שמהווה יתרון בעבורכם. יתר על כן, חשוב לוודא שלרופא השיניים יש ניסיון, בייחוד כשמדובר בטיפולים מורכבים.

אגב, אם אתם זקוקים לטיפול נקודתי, העדיפו לקבוע תור אצל רופא שיניים בעל מומחיות בתחום הרלוונטי לכם (מחלות חניכיים, טיפול שורש, כירורגיית פה ולסת וכו').

האווירה במרפאה

אלמנט נוסף שחשוב לשים אליו לב, הוא האווירה במרפאה. טיפולי שיניים הם תהליכים לא פשוטים, וחשוב שהאווירה במרפאה תהא נעימה ומרגיעה. לפני הכל, חשוב לוודא שמרפאת השיניים וחדרי ההמתנה נקיים, מסודרים ונעימים למראה, מאחר ולעיתים זה עשוי לעשות הבדל משמעותי באווירה השוררת במקום. לצד זה, וודאו שכל הכלים נקיים ושהרופאים נעזרים בכפפות במהלך הבדיקה. לבסוף, בחנו את הכימיה שלכם עם רופא השיניים: האם הוא מעורר בכם פחד? האם הוא מעורר בכם רוגע? אל תוותרו על אווירה נעימה, ובחרו במרפאה שמעניקה לכם תחושה נינוחה ורגועה.

נוחות

לא פחות חשובה הנוחות, והכוונה היא לא אם כיסא המטופל נוח לכם אלא אם שעות פתיחה של המרפאה מתאימות לשגרת חייכם, אם המרפאה ממוקמת באזור נגיש שנוח להגיע אליו ואם משך הטיפול אינו ארוך ומייגע.

 

לבחירת רופא השיניים יש משקל משמעותי, משום שחשוב לבחור ברופא מקצועי, שיעניק לכם טיפול איכותי וללא פשרות. כמו כן, מוטב שהאווירה במרפאה תהיה נעימה ונינוחה, כך תוכלו להתמסר לטיפול השיניים מבלי לחשוש. בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *