כיצד להוריד את מפלס החרדה שלכם?

להוריד את מפלס החרדה

המצב הביטחוני השורר בארץ וקצב החיים המודרני, המכיל בתוכו לחץ רב. הדרישות של המנהלים בעבודה, יחסים עכורים עם המשפחה, לחץ כלכלי, ובכלל שגרת החיים עמוסה של האדם המודרני גורמים לעליית מפלס החרדה שלכם. אם גם אתם מרגישים לחוצים וחרדים והלחץ וחרדה משפיעים עליכם על התפקוד היום יומי, זוהי בעיה שכבר כדאי לטפל בה.

האדם מורכב ממנגנוני הגנה נגד לחץ וחרדה, ובדרך כלל האדם מצליח להתמודד עימם היטב. במצבים מסוימים בהם האדם מרגיש לחוץ ומתוח באופן קיצוני או שתקופת המתח הינה ארוכה מהרגיל, קיימות מגוון דרכים להורדת מפלס המתח ולהרגשה טובה יותר, ובהכרח גם לתפקוד יום יומי טוב יותר. אז כיצד תורידו את מפלס החרדה שלכם?

קריאת חדשות ושמיעת חדשות

לעיתים המצב הביטחוני הקשה והרגשת המתח הגבוהה נובעת משמיעת חדשות לא מבוססות. שמיעת חדשות לא מבוססות גורמת לאדם למציאות מדומה, שאינה כלל המציאות האמיתית. ייתכן שלקרוא חדשות יעזור לאדם להירגע או אפילו משיטוט באתרי האינטרנט ממקורות אמינים, הוא יכול להבין שהמצב אינו גרוע כפי שחשב, וקריאה זו תוריד את מפלס החרדה שלו.

פעילות גופנית

פעילות גופנית נחשבת כאידיאלית להורדת לחץ ומתח קיצוניים. הפעילות הגופנית משחררת הורמונים אשר מורידים את מפלס החרדה וגורמים לאדם הרגשה טובה יותר, לכן כדי להירגע היטב עליכם לבצע בכל פעם פעילות גופנית קלה.

נשימה

אומרים כי נשימות עמוקות וחזקות מאפשרות לגוף להירגע ממצבי לחץ וחרדה. גם דימיון מודרך, בנוסף לנשימות העמוקות, יוכל להוריד לכם את מפלס החרדה.

תוספי מזון

במקרים מסוימים רמת הלחץ והחרדה קשורה לתזונה לקויה. אנשים בריאים, שאינם נמצאים במצבים בריאות קיצוניים, יכולים ליטול תוספי מזון. תוספי מזון המומלצים לטיפול בלחץ וחרדה הם מולטי ויטמין הכולל בתוכו ויטמנים מקבוצות  BוC . מולטי ויטמין זה הנלקח בקביעות, משפיע על מערכת העצבים ומרגיע אותה.

תמצית פרחי באך

אם אתם רוצים להוריד את מפלס החרדה שלכם באופן טבעי, תמצית פרחי באך היא הפתרון שלכם. פרחים אלו ידועים בסגולה שלהם להורדת מתחים ולטיפול במצבי לחץ וחרדה.

תמצית פרחי באך

שתייה

שתייה מרובה מרגיעה את הגוף, ולכן יש להקפיד לשתות כמות מים מספקת. המים גורמים לגוף להרגשת רוגע ונוחות.

צעצועים מרגיעים

ישנם צעצועים המשמשים להרגעת עצבים רופפים, כמו יו יו או קוביה הונגרית למשל. כאשר אתם מרגישים לחץ וחרדה קחו את הצעצוע הזה, והשתמשו בו, יש אומרים כי הסחת דעת זו תגרום לרמת הלחץ שלכם לרדת.

להתחבק

יש אומרים כי רק התחבקות קטנה בינכם לבין מישהו קרוב, תעזור לכם להורדת מפלס החרדה. המחשבה הזאת מבוססת על הידע, שהחיבוק מפריש את הורמון האהבה הגורם לרוגע מיידי.

חיוך מעושה

הטענה הרווחת היא כי רק אם תזייפו חיוך, זה ישפיע על ההרגשה הפנימית שלכם, ויגרום לכם להרגיש שמחים ומאושרים.

אכילת שוקולד ותמרים

אכילת שוקולד, תמרים, ובכלל דבר מתוק, גורמת לגוף להרגע. לכן אם אתם מרגישים רמת לחץ וחרדה, תאכלו משהו מתוק.

תתחילו לכתוב

לפעמים הדרך הכי טובה כדי להשתחרר ממתח וחרדה היא לקחת מחברת, ולכתוב את כל מה שמציק.

להריח תפוזים

זה אולי נשמע מעט מצחיק אבל אם אתם נמצאים בעונת החורף כדאי שתריחו תפוזים, לריח זה יש תחושה מרגיעה.

 

לסיכום: אם אתם לחוצים מהמצב הביטחוני, אנו ממליצים כי תקפידו לצרוך חדשות ממקור אמין, ולו כי דבר זה יוריד את מפלס החרדה. אם אתם מרגישים חרדה מהמצב הביטחוני, לחץ מהעבודה, או מכל סיבה אחרת, השתמשו באחד מהטיפים שצוינו מעלה או פשוט תצאו לטייל באוויר הפתוח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *