ביטוח סיעודי – הקדימו תרופה למכה

 

הבריאות של האדם היא הדבר שהכי חשוב לו בחיים, ולדאבון כולם ההבנה הזאת שוקעת במלא עוצמתה רק כאשר נתקלים בסיטואציות לא פשוטות של הדרדרות המצב הבריאותי. כולם רוכשים כל מיני סוגים שלביטוחים. ביטוח עבור הדירה, ביטוח עבור העסק וביטוח עבור רכב, אבל ביטוח עבור המצב הבריאותי הוא לא כזה שבו משקיעים יותר מידי מחשבה עד לרגע שבו מבינים עד כמה דבר זה חשוב לעשייה דווקא בשלבים מוקדמים של החיים.

מהו מצב סיעודי

אדם אשר נמצא במצב סיעודי הוא כזה אשר למעשה אין לו את היכולת לבצע חלק את כל הפעולות הבסיסיות שאותן מבצעים בני אדם מידי יום ויום, או שהוא אדם אשר נחשב לתשוש נפש ובשל כך זקוק להשגחה צמודה וקבועה אליו. ההגדרה של המצב הגופני מבחינה נפשית ופיזית שמצריך הפעלה של ביטוח סיעודי היא כזו אשר כפופה אל המוסדות אשר מוסמכים לבצע את הקביעות הללו, וככלל ניתן לומר כי ככל שהגיל גדל והאדם מתבגר, כך הולכים וגדלים להם הסיכויים כי הגוף יגיע אל המצב שבו האדם אינו יכול לדאוג לכל צרכיו כבעבר, ויזדקק אל עזרה שיכולה להיות כזאת אשר מגדירה אותה בתור אדם שזקוק לטיפול סיעודי.

 

ביטוח שרלבנטי בכל גיל

מכיוון שנראה לאנשים כי הם יזדקקו לביטוח סיעודי אך ורק כאשר הם יהיו אנשים מאוד זקנים, זה חשוב להעמיד הרבה מאוד אנשים על טעותם, כי ביטוח  של מצב סיעודי הוא לא דבר שאותו מוסיפים אל כל יתר כלל הביטוחים הקיימים רק כאשר מגיעים אל גיל חמישים או שישים, אלא ביטוח שיכול לסייע גם עבור כל אותם מקרים שבהם לא מאמינים כי משהו יקרה ונמצאים במצב פיזי שנחשב בתור מצב סיעודי. זה יכול להתרחש בעקבות תאונה שהתקיימה אצל אנשים צעירים, אפילו מאוד צעירים וזה יכול לקרות בעקבות של מחלה קשה שמותירה את האנשים במצב פיזי מאוד לא קל. רק אז זה נעשה ברור יותר כי ביטוחים סיעודיים הם דבר חשוב, בכל גיל.

היכן עושים ביטוח סיעודי

לכל אדם בישראל יש למעשה כמה דרכים להשיג את הביטוח הסיעודי שלו. יש כאלה שאר מבצעים את התוספת הזו של ביטוח סיעודי דרך קופת החולים שאליה הם משתייכים. זה סוג של ביטוח קבוצתי שכולל את כל המבוטחים של אותה קופת חולים, וכאן זה חשוב לדעת כי לקוח של קופת חולים שעבר להיות מבוטח בקופה אחרת, זכאי שלמור על הזכויות שצבר באותו ביטוח סיעודי ולהעביר אותו לזה שקיים נכון לאותו הרגע בקופה הנוכחית.

האופציה השנייה היא רכישה של ביטוח סיעודי באופן פרטי מכל אחת מחברות הביטוח שמוכרות ביטוח כזה לאזרחים בארץ. ביטוח כזה הוא אינו בעל נוסח אחיד, כפי שקורה עבור הביטוח של קופת החולים, וכאן ניתן לעמוד על כל הסעיפים והנספחים על מנת להשיג את סוג הביטוח הסיעודי שאותו רוצים לקבל במידה ומגיעים אל השלב הזה בחיים.

האופציה השלישית עבור רכישה של ביטוח סיעודי היא רכישה של ביטוח בצורה קבוצתית שלא דרך קופות החולים. דבר זה אומר כי הביטוח ברוב המקרים כולל תשלומים נמוכים יותר מזה שקיים עבור ביטוח סיעודי באופן פרטי, והביטוח הוא כזה שקיים לתקופה קצובה בלבד.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *