סיבה טובה לחייך: כך תמנעו דלקת חניכיים

כמחצית מהאוכלוסייה סובלת מדלקות חניכיים. מדובר בדלקת אשר עשויה להוביל לנזקים אדירים, במידה והיא איננה מטופלת. כיצד ניתן למנוע דלקת ומה חשוב לדעת בנושא? להלן הפרטים.

צחצחו שיניים

רבים אינם מודעים לעובדה כי פעולת הצחצוח איננה מתבצעת כשורה, ולאור שימוש תכוף מדי באותה מברשת שיניים. בכדי לנקות בצורה יסודית, יש לבצע החלפה של מברשת השיניים אחת לחודשיים-שלושה ובמידה ואתם משתמשים במברשת חשמלית, להחליף את ראש המברשת באופן קבוע. מידע נוסף תמצאו באתר  https://ordent.co.il/ אשר מאפשר לכם לקבל את כל המידע הטוב ביותר בעבור צחצוח נכון ושמירה נכונה על היגיינת הפה. מדובר באתר המוביל בישראל בתחום והוא מאפשר לכם לוודא כי אתם מנהלים את שגרת ניקוי הפה והשיניים בצורה נכונה ויסודית – מטרה עליונה בכל הקשור לצחצוח נכון ויסודי אשר במסגרתו תוכלו להבטיח כי אתם שומרים על פה נקי, לאורך זמן.

דלקת חניכיים: כך תשמרו על החיוך שלכם

החיוך שלנו הוא כרטיס הביקור של כל אחד מאיתנו. לצערנו, אנו עדים בשנים האחרונות לזינוק במספר הישראלים אשר מאובחנים עם דלקת חניכיים, החל מדלקת התחלתית ועד דלקת אשר גורמת לאובדן השן. חשוב לזכור כי דלקת חניכיים מתפתחת בעקבות גנטיקה וכן שגרת ניקוי שיניים לקויה. במידה ויש לכם היסטוריה משפחתית של בעיות בשיניים, חשוב להתייצב לניקוי שיננית יסודית אחת לשלושה חודשיים. במידה וישנה כבר דלקת, הביקור אצל השיננית חייב להתבצע לפחות אחת לחודש וחצי, לצורך ביקורת. בנוסף לכך, חשוב להשתמש במברשת שיניים איכותית אשר מסירה את הפלאק. הפלאק אשר מצטבר על גבי שורש השן הופך הלכה למעשה למדגרה של חיידקים אשר "אוכלים" את שורש השן וכתוצאה מכך הדלקת מתפתחת. ככל שתשמרו על שגרת ניקוי קבועה אשר כוללת צחצוח שיניים בבוקר, לאחר ארוחה ובשעות הערב – תוכלו להימנע מדלקת חניכיים או לעצור אותה בזמן.

שימוש במי פה לצורך מניעת דלקת חניכיים

כדי להילחם בחיידקים חשוב לשלב בשגרת הניקוי והצחצוח מי פה, ובמידה ומתפתחת כבר דלקת ניתן להשתמש במי פה אותם מקבלים דרך מרשם רופא. מדובר במי פה חזקים במיוחד אשר מאפשרים לחטא את האזור ואף להימנע מדלקות, ולכן זכרו כי בסופו של דבר שגרת ניקוי אשר כוללת מברשת שיניים איכותית, מי פה וכן ניקוי יסודי אותו מבצעים לאחר הארוחה באמצעות קיסם שיניים יבטיח כי תוכלו להימנע מהופעה של דלקת. בנוסף לכך, אל תשכחו להתייצב אצל השיננית לטובת ביקורת, ובכך להימנע מהופעה של דלקת אשר במקרים חמורים עשויה לגרום לאובדן שן. אם השיננית תצביע על בעיה שיש לטפל בה, בחרו רופא שיניים שיוכל לטפל בבעיה שלכם. לצערנו, מדובר בתופעה אשר הולכת וצוברת תאוצה ולכן שמירה על חיוך מושלם מתחיל בראש ובראשונה דרך הדרכה נכונה וקבלת מידע קונקרטי אשר מותאם בדיוק למצבכם.​

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *