הריון: 7 דברים שאסור לך לעשות

מזל טוב! בין אם מדובר בהריון הראשון שלך ובין אם לא, אין ספק שזוהי תקופה מרגשת במיוחד, אך לצד הציפייה לילד, חשוב להקפיד על תזונה מאוזנת ולשמור על בריאותך ובריאות העובר ככל שאפשר. לכן, ריכזנו בעבורך 7 דברים שמוטב להימנע מהם במהלך ההיריון.

עישון, סמים ואלכוהול

לעיתים זה מובן מאליו, אבל יש לא מעט נשים שנוטות לעשן או לשתות אלכוהול במהלך ההיריון, וזה בהחלט דבר שרצוי ומומלץ להימנע ממנו. העישון עלול להזיק לשלייה ואף לגרום לקצר בהובלת החמצן לעובר. יתרה מזאת, מוטב שלא לשהות בחלל שמעשנים בו, ולהימנע גם מעישון פאסיבי.

לגבי אלכוהול, מדובר בשתייה שמכילה חומרים שעשויים להזיק לעובר באופן בלתי הפיך, ובייחוד אם צריכת האלכוהול נעשית בשליש הראשון להריון. יש מי שטוענים שהחל מהשליש השני ניתן ללגום מעט אלכוהול, אבל אם את רוצה להבטיח את בריאות העובר – הימנעי מזה.

דג נא

אם את חובבת סושי מושבעת, במהלך ההיריון תיאלצי למצוא תחליף או להכין סושי ביתי נטול דגים. אם את תוהה מדוע זה כך, כדאי לדעת שבדגים נאים עשויים להיות חיידקים שונים שעלולים להזיק לבריאות העובר.

שיזוף יתר

אם תקופת ההיריון שלך נפלה דווקא על חודשי הקיץ, מוטב שתדעי שלא מומלץ להשתזף ולהיחשף לשמש בתדירות גבוהה. ואם ההיריון הוא בחורף? מיטות שיזוף מחוץ לתמונה!

תרופות

זה לא משנה אם אלה תרופות מודרניות או תרופות מסורתיות (טבעיות), אל תצרכי שום תרופה מבלי להתייעץ עם רופא. לעיתים נהוג לחשוב שתרופות טבעיות אינן מזיקות, אבל זה לא מדויק כלל, לכן רצוי להתייעץ עם רופא מקצועי בטרם נטילת תרופות כלשהן.

היריון ולידה

דיאטות

תקופת ההיריון ידועה כתקופה שבה עולים לא מעט במשקל, ולא רק בגלל העובר. ההורמונים גורמים לתיאבון מוגבר, ולכן ישנן נשים שחוששות מעלייה ניכרת במשקל ופוצחות בדיאטה. אז זהו, שזה ממש אבל ממש לא מומלץ! הקפידי לאכול באופן מאוזן ולהעשיר את הגוף במזונות איכותיים, טריים ובעלי נפח קלורי שמתאים לתזונתך. אחרי הלידה תוכלי להתעסק בדיאטות ובשינוי אורח החיים התזונתי, אבל בהיריון מוטב שתאכלי נכון, מאוזן ובריא.

ביצים לא מבושלות

ביצים שלא בושלו באופן המיטבי אינן מומלצות לצריכה בעבור נשים בהיריון, כמו ביצה רכה, ביצת עין, מוס וכו'. כמו כן, מוטב להימנע גם ממיונז או מרטבים שחלק ממרכיביהם כוללים ביצים.

קפה

רוב האוכלוסייה בארץ צורכת קפה באופן יומיומי, ולמרות שמדובר במשקה שמסייע לצלוח ימי עבודה ארוכים, הוא בהחלט לא מומלץ לנשים הרות. מדובר בחומר מעורר שעלול להזיק ולפגום באיכות השינה שלך ושל העובר, מה גם שקפאין יכול לסכן את חיי העובר. יש לא מעט טענות בהן נאמר כי צריכת קפאין בהיריון היא מותרת כל עוד היא מבוקרת (קפה אחד ליום), אבל אם ניתן להימנע מכך, מה טוב.

 

בתקופה ההיריון חשוב להקפיד על תזונה מאוזנת ונכונה, ולהימנע ממאכלים שעשויים להזיק לעובר או לפגוע בתקינות ההיריון. לידה קלה ובידיים מלאות! מזל טוב!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *