טיפים קטנים לשיפור הבריאות

הבריאות – פנים רבות לה, וגם לא מעט דרכים כדי לשמור על אורח חיים בריא. לעיתים נדמה שרבים מאמינים כי בריאות היא בריאותו הפיזית של האדם, אבל למעשה, גם בריאות הנפש חשובה לא פחות. איך תוכלו לשמור על בריאותכם? ריכזנו כמה טיפים קטנים ומועילים.

כמה צעדים אתם צועדים ביום?

אם אתם לא יכולים לענות על השאלה הזו, כנראה שאין ברשותכם מד צעדים ושאתם לא מקפידים לבצע מעקב מסודר. ובכן, כדאי לדעת שכמות הצעדים המומלצת ליום לאדם, עומדת על 10,000 צעדים, כך שאם אתם עובדים בעבודה משרדית או לא נוטים לצאת להליכות לעיתים קרובות\ללכת ברגל, אתם וודאי לא מגיעים לכמות הצעדים היומית. מה עושים? רוכשים מד צעדים, ומתחילים לצעוד כמה שניתן, בין אם תבחרו לצאת להליכה של 45 דקות או לחזור לביתכם ברגל במקום לנסוע ברכב או בתחבורה הציבורית. השתדלו לעקוב אחר כמות הצעדים שלכם כשכמובן רצוי להגיע לכמות היומית המומלצת, כך תוכלו לחוש בשינוי באופן ניכר.

פעילות על הבוקר

לא, אנחנו לא שולחים אתכם לצאת להליכה או שחייה ב6 בבוקר, אלא ממליצים לפתוח את הבוקר בפעילות גופנית קלה, כשניתן לעשות מתיחות, לבצע כמה תרגילים פשוטים או אפילו ליישם תרגילי יוגה או מדיטציה. כל פעילות שכזו תסייע לכם להירגע (כפי שצוין מעלה, בריאות הנפש חשובה לא פחות), לפתוח את הבוקר בחיוך ולהתחיל את היום על הצד הטוב ביותר.

שתו 2 ליטר מים ביום

שתיית מים היא חשובה וחיונית לגוף, היא מסייעת למערכת העיכול ותורמת באופן משמעותי לבריאות. הקפידו לשתות 2 ליטרים של מים ביום (כ8 כוסות), כשיש לפזר את השתייה לכל אורך היום.

הקפידו על שינה רציפה ואיכותית

אם אתם נוהגים להתעורר באמצע הלילה, או ששנתכם קלה, אתם וודאי מרגישים את העייפות לכל אורך היום. כדי שתוכלו להרגיש טוב יותר ולשמור על שינה רציפה (שתורמת לבריאות ולהתפתחות המוח), חשוב שתקפידו לא לאכול מאכלים כבדים כשעתיים לפני שהולכים לישון, וכמובן להימנע ממשקאות ממותקים. כמו כן, השתדלו לשמור על זמני שינה קבועים, הרגילו את הגוף שבשעה X הולכים לישון, ושמרו על כך.

תזונה מאוזנת

תזונה מאוזנת לא בהכרח אומרת דיאטה או ספירת קלוריות, אלא הקפדה על תפריט מאוזן הכולל את כל אבות המזון, לרבות ירקות וחלבונים ומאכלים עשירים בסיבים תזונתיים. כמו כן יש לשמור על ארוחות מסודרות ועשירות בוויטמינים ומינרלים חיוניים, כך תוכלו לשמור על פעילות סדירה של מערכת העיכול.

פעילות לנפש – אחת לשבוע

חשוב לבצע פעילויות שיסייעו ויתרמו להרמת המורל, כשמומלץ לעשות זאת לפחות פעם אחת בשבוע. בין אם מדובר בפעילות יצירה, במשחק כדורגל, בריצה, משחקי קופסה, בבילוי עם חברים או כל פעילות אחרת שתשפר את מצב הרוח.

 

גם אם אין לכם זמן להתאמן באופן שגרתי, ואתם לא מצליחים לשמור על תפריט מאוזן, נסו לאמץ לעצמכם כמה שיותר טיפים, על מנת שתוכלו לשמור על גוף ונפש בריאים. רכשו מד צעדים, קנו בקבוק מים מעוצב והשתדלו לאכול מזונות בריאים ומזינים – בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *