איך ולמה נוצרים קמטים?

קמטים נוצרים כתוצאה מהזדקנות טבעית של האור, הורדה במשקל, גנטיקה, עישון, חשיפה לשמש וגם תזונה לקויה. במאמר זה נסביר איך נוצרים קמטים וכיצד ניתן לנסות ולעצור את היווצרותם בדרך בטוחה ובריאה.

קמטים – ממה הם נגרמים?

העור שלנו מורכב משלוש שכבות. ברבות השנים ועם תהליך ההתבגרות העור הופך ליבש יותר, וכתוצאה מכך נוצרים קמטים. נוסף לכך, הגנטיקה משחקת כאן תפקיד משמעותי. במידה ולאחד מבני המשפחה יש עור שומני, הסיכוי להיווצרות קמטים יורד. אולם, במידה ולהורים שלכם יש עור יבש – כך הסיכוי להיווצרות של קמטים עולה. סיבה נוספת להיווצרות של קמטים היא בשל אור השמש אשר פוגע באופן ממשי בחלבון אשר שומר על איכות הפנים, ולכן חשיפה מרובה לשמש עשויה לגרום גם היא להיווצרות של קמטים. ברחבי הרשת ניתן למצוא לא מעט טיפים להעלמת קמטים, אולם חשוב לזכור כי תהליך של עיכוב ההזדקנות מתחיל בראש ובראשונה מטיפוח נכון והזנה של העור, באופן מתמיד ותוך שימת דגש על התאמה מדויקת למרקם של העור.

איך ולמה - נוצרים קמטים

למה נוצרים קמטים?

שאלה אשר רבים שואלים את עצמם נעוצה בסיבה להיווצרות קמטים. חשוב לזכור כי אין אדם אשר אין לו קמטים, לעתים גלויים ולעתים בולטים מאוד לעין. ירידה במשקל לדוגמה יכולה לגרום להיווצרות של קמטים באזור הצוואר (העור באזור הצוואר הוא דק מאוד) ולכן תוך זמן קצר ניתן לראות כיצד נוצרים קמטים. נוסף לכך, תזונה לקויה גם היא עשויה ליצור קמטים בשל מחסור בוויטמינים כמו גם מינרלים אשר הם חשובים מאוד לצורך מראה עור צעיר ורענן. תזונה נכונה ומאוזנת יכולה לתרום באופן ממשי לשיפור מרקם העור, אולם כיום ישנם מגוון רחב של טיפולים אשר מאפשרים לעכב את תהליך היווצרות הקמטים וכן להעלים את הקמטים.

כיצד ניתן בקמטים בעור?

עולם הרפואה והאסתטיקה בפרט מציע שורה ארוכה של טיפולים אשר במסגרתם ניתן לטפל בקמטים. אחד הטיפולים המובילים הוא ללא ספק טיפול בוטוקס. בוטוקס הוא למעשה חלבון אשר אותו מחדירים לפנים באמצעות מחט דקה, והוא למעשה גורם לשיתוק של שרירי הפנים אשר הם אלו אשר אחראים על הכיווץ של שרירי הפנים. ככל שהשרירים מכווצים יותר, כך יופיעו יותר קמטים. מדובר בטיפול זמני אשר נדרש לחזור עליו, אולם התוצאות שלו מצוינות. נוסף לכך, שימוש תכוף בקרם פנים לצורך שמירה על הלחות וכן הימנעות מחשיפה לקרני השמש בשילוב של תזונה מאוזנת ועשירה מסייעים גם הם לטיפול בקמטים. עישון נחשב לאחד הגורמים הבולטים להופעה של קמטים, כמו גם החשיפה לעשן אשר הוא רעיל ומזיק לכל מערכות הגוף ולא רק לעור. משום כך, הקפדה על אורח חיים בריא אשר כולל הימנעות מעישון, פעילות ספורטיבית ושגרת טיפוח קבועה מסייעים גם הם לטיפול בקמטים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *