שאלות נפוצות על אבקת חלבון

בעבר, אבקות החלבון המשמשות לבניית השריר לאחר אימון גופני היו נחלתם של מתאמנים מתקדמים בלבד. כיום, לאחר התפתחויות טכנולוגיות ושיפור הפורמולות והבנה של יתרונות השימוש באבקת חלבון איכותית בשילוב עם כושר גופני, הן הופכות ליותר ויותר פופולריות בקרב מתאמנים מכל הדרגות והסוגים. עם זאת, ניתן לראות קושי מסוים ובלבול אצל מתאמנים רבים שלא יודעים האם כדאי להם להתחיל להשתמש באבקות חלבון, איך לעשות זאת ואיך בעצם עושים את הצעד הראשון. במיוחד בשבילכם, אלו המתאמנים ושוקלים להתחיל להשתמש באבקות החלבון וגם מי שטרם התחיל לעשות כושר, ריכזנו את השאלות הנפוצות ביותר בנושא.

איך אדע באיזה אבקת חלבון להשתמש?

במבט ראשון זה נראה כמו עניין מבלבל ביותר. השוק מוצף בסוגים ומותגים שונים של אבקות חלבון ובמיוחד בשביל המתחילים זה עשוי להיות לגמרי לא ברור. ובכל זאת, בחירה נכונה של אבקת חלבון היא לא משימה כל כך קשה כאשר מבינים את העיקרון הפשוט העומד מאחוריה והוא שישנם סוגים שונים של חלבון המתאימים לכל מטרה לשמה אתם צורכים אותו. יש כאלה המעוניינים להגדיל את מסת השריר, אחרים רוצים לרדת במשקל וכן הלאה. בנוסף, צמחונים וטבעוניים למשל ירצו להימנע מחלבון שמקורו בבעלי חיים. כך, כשאתם יודעים מה המטרה שלכם ולמה בעצם אתם מעוניינים לצרוך חלבון, ניתן לצמצם את טווח המוצרים ולהתכוונן לאבקה המתאימה לכם.

מאיזה גיל מומלץ להתחיל את צריכת החלבון?

ככלל, חשוב לדעת שככל שאנו מתבגרים כך גופינו צריך יותר חלבון. פירוש הדבר הוא שבגילאים הצעירים החלבון הוא פחות נחוץ אך כמובן שככל שעצימות האימון הגופני עולה כך עולה גם הצורך לספק לגופינו חלבון איכותי לבניית השריר. בגדול, מומלץ בהחלט להתחיל עם אבקות החלבון אחרי גיל 18. במקרים של ספורטאים מתחת לגיל 18, אין מניעה חד משמעית, אך בהחלט מומלץ להיוועץ ברופא, במומחה תזונה ומדריכי כושר גופני בכל שלב. אם ניתן מומלץ גם לבצע בדיקה שמראה האם אכן קיים אצלכם חוסר של חלבון ואיזה סוג הכי מתאים לכם, כך תוכלו למצוא אבקה מתאימה.

שאלות נפוצות- אבקת חלבון

מה ייתן לי השימוש בחלבון?

בראש ובראשונה, החלבון מסייע לבניית מסת השריר. באימון גופני אנו בעצם מעייפים ומאמצים את השרירים וגורמים להם לשרוף אנרגיה. על מנת לבנות ולחזק אותם יש לספק להם מזון מתאים. המזון הזה הוא בעצם החלבון שנספג הכי טוב בשרירים ומסייע לבנייתם. בנוסף, צריכה של חלבון מסייעת לשמירה על תחושת שובע ולכן הוא חיוני גם כשמדובר בירידה במשקל.

האם חלבון יכול להזיק לי?

מחקרים הראו שכאשר מדובר באנשים בריאים אין השפעות מזיקות לעודף של חלבון. הגוף איננו יודע אמנם לאגור חלבון, אך במקרים של חלבון עודף הוא יודע לפרק ולסלק אותו. עם זאת זה בהחלט חיוני לצאת לדרך לאחר התייעצות והכוונה מאנשי מקצו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *