האם שינוי באורח החיים יסייע לטפל בנשירת השיער?

שיער עייף, נושר ודליל נחשב בעיה שמלווה יותר מ40 אחוזים מהגברים, בעוד שגם נשים סובלות – החל מגיל  35 – מנשירת שיער ודלילות יחסית של הקרקפת. זה נכון, מאפיינים של גנטיקה הם חלק בלתי נפרד מנשירת שיער, בעוד שלידות והתבגרות בקרב נשים: יכולות להשפיע על מצב השיער. אבל מלבד דברים שלא ניתן לשנות, מה כן יכול לעזור לשפר את מראה השיער ואת בריאות הקרקפת? הנה כמה דרכים לשנות את אורח החיים לטובת שיער מלא:

שיטות מילוי שיער בשנת 2020

לפני שנסביר אודות הדרכים לשפר את מצב הקרקפת, חשוב לדעת כי פיתוחים שונים בתחום הקוסמטיקה מביאים למגוון רחב של שיטות מהירות לשיקום מראה השיער. בכך אפשר למצוא מדריכים של השתלת שיער שמסבירים כיצד אפשר לשתול שיער סינטטי על הקרקפת, או לשתול שיער ממקומות נסתרים בגוף על הראש. השתלת שיער הפכה נפוצה בעיקר בקרב גברים שסובלים מהקרחה. בקרב נשים עם שיער דליל, נפוצה טכניקה של תוספות שיער שמקנות מראה מלא ובריא.

שינוי מהותי בתזונה ובאורח החיים

אחת הדרכים למנוע נשירה נעשית באמצעות שינוי התזונה ואורח החיים. חשוב לדעת כי תזונה לקויה שמשלבת אוכל מעובד, סוכרים וחומרים משמרים – תפגע בעור הגוף ובקרקפת. לכן יש לשמור על תזונה נכונה שיש בה פירות וירקות, לחמי כוסמין ופחות אוכל מעובד וכזה שיש בו נתרן וסוכר.

גם צריכה לא מתונה של אלכוהול, סמים קשים, וצריכת תרופות מרשם בעלות מרכיבים כימיים: עלולה לגרום לנשירת שיער. לכן יש להתייעץ עם רופא המשפחה ולהבין כיצד מפחיתים בתרופות. נסו לצרוך יין אדום בכמות של כוס אחת ביום ולא משקאות כמו וודקה, ערק, טקילה או שאר משקאות שנחשבים "לבנים". ובבקשה, אל תצרכו סמים קשים.

האם שינוי באורח החיים יסייע לטפל בנשירת השיער - עידן בן אור

הפטרו ממתח והסטרס

גם בקרב נשים וגם בקרב גברים, סטרס, הפרעות נפשיות ולחץ בחיי היום יום יכולים להוביל לנשירת שיער רצינית. מרבית מחלות העור כמו סבוריאה דרמטיטיס או פסוריאזיס (מחלות שמגיעות אל הקרקפת) נגרמות ממתחים וחרדות. לכן יש לנסות לבדוק כיצד מפחיתים מתח בחיי היום יום. נסו להוריד ממכם מטלות מעיקות וחלקו את היום שלכם כך שיהיה לכם זמן למנוחה. תרגלו שיטות הרגעה והשקטת מחשבות כמו מיינדפולנס שמספקת דרך להירגע ולהשקיט מחשבות מטרידות.

המנעו מצביעת השיער וייבוש בפן

אחת הדרכים להרוס את השיער נעשית באמצעות ייבוש תכוף של השערות בפן, או צביעה וחמצון תכופים של השיער. הכימיקליים שנמצאים בצבעי השיער פוגעים בזקיקי השיערה והופכים את המרקם לדק מידי ושברירי. גם שימוש בפן שורף את הקרטין בשיער – מה שמוביל להרס המרקם הטבעי והחלק של השיער  (קרטינים הם חלבונים סיביים שיוצרים את הרקמות הקרניות של הגוף, כגון ציפורניים, שיער והעור) לכן יש להימנע מפעולות כאלה. אם חייבים לצבוע או להחליק את השיער בפן: כדאי לייבש את הראש עם חום נמוך או אוורור קר, ולצבוע את השיער באמצעות צבעים טבעיים. באמצעות שינוי מהותי באורח החיים – תוכלו להנות מקרקפת מלאה יותר ומראה שיער בריא הרבה יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *