איך לנהל שיגרה תקינה עם אסתמה?

בין 8%-10% מהאוכלוסייה בישראל סובלים באסטמה, בדרגת חומרות שונות. האסטמה יכולה להשפיע באופן משמעותי על איכות החיים, אולם ניתן ואף רצוי לנהל שיגרה תקינה באמצעות מספר צעדים, עליהם נפרט כעת.

אסתמה: כך תנהלו את המחלה במקום שהיא תנהל אתכם

אסתמה היא מחלה דלקתית אשר נפוצה מאוד בקרב האוכלוסייה, וע"פ מחקרים עדכניים בין 8%-10% אובחנו כחולים באסטמה. אסתמה מתבטאת בדרך כלל בשיעול יבש וקוצר נשימה, והיא יכולה להופיע גם בגילאים צעירים מאוד. השיעול בדרך כלל נוטה להעיר את החולים מהאסטמה מהשינה, והם עשויים להיות מוחמרים במאמץ גופני, חשיפה למזג אוויר או רגישות. כל אלו גורמים לשיבוש משמעותי באיכות החיים, אולם ניתן ואף רצוי לנהל שגרת חיים שגרתית. אז כיצד ניתן להתמודד עם האסתמה במקום שהיא תשלוט עליכם? להלן הפרטים.

חדרי מלח: פתרון אידיאלי ויעיל בעבור טיפול באסתמה

ראשית כל, את תפקודי הנשימה ניתן לשפר באמצעות סולט רומס. חדרי מלח מהווים בשורה של ממש בעבורכם, וזאת בשל העובדה כי הם מסייעים באופן משמעותי להקלה על תסמינים של אסתמה ולפתיחה של קנה הנשימה. בשנים האחרונות הוקמו לא מעט חדרי מלח, כפועל יוצא משורה ארוכה של מחקרים אשר הוכיחו את יעילותם. חלקיקי המלח מופצים בריכוזים שונים ע"פ הצרכים שלכם כמטופלים, והם גורמים לשחרור של נוזלים וליחה מדופן הריאה. ככל שהשחרור של הנוזלים מתבצע באופן קבוע, ניתן לראות תוך זמן קצר שיפור משמעותי הן בתדירות של השיעולים והן לצורך חיזוק המערכת החיסונית. מדובר במלח טבעי, ולכן הוא אפקטיבי גם בעבור ילדים אשר סובלים מאסתמה. בנוסף, לחדר מלח גם יתרונות פסיכולוגים: הירגעות בחדר מלח יכולה להפחית באופן ממשי את רמת החרדה, ואף לשפר את התפקוד הכללי. משום כך, מדובר בצעד משמעותי ונכון מאוד בעבור מי אשר מחפש פתרונות ויעילים להתמודדות והקלה.

איך לנהל שיגרה תקינה- עם אסתמה

אורח חיים בריא ומאוזן כטיפול לאסטמה

פעילות גופנית מאומצת עלולה להחריף את האסתמה, אולם ישנם תרגילי נשימה מצוינים אשר יכולים לסייע מאוד בהתמודדות וניהול שגרת חיים תקינה. כך לדוגמא, פעילויות ספורטיביות כמו יוגה או פילאטיס יכולות גם הן לסייע מאוד בעבורכם, במידה ואתם מבצעים זאת תחת פיקוח מצד גורמים מקצועיים. בנוסף, חשוב להעשיר את התזונה בסיבים ומינרלים, ולהרבות בשתייה. שימוש בחליטות צמחים לדוגמא נמצאו גם הן כיעילות לצורך הפחתה בתדירות השיעול, ולכן מומלץ ליצור קשר עם נטורופתית אשר תדע להתאים את חליטות הצמחים כמו גם שמנים אתריים, ליצירת יצירת איזון ושחרור.

אסתמה: מחלה כרונית אשר ניתנת לשליטה

לסיכום, אסתמה היא מחלה כרונית אשר מלווה למשך שארית החיים. עם זאת, באמצעות קשת טיפולים רחבה בהתאמה אישית ניתן ואף רצוי לקבל שליטה, וליצור איזון ואיכות חיים טובה יותר, בצל המחלה.

כדאי לקרוא טיפים קטנים לשיפור הבריאות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *